-
Každého, kdo si bere hypoteční úvěr, čeká před podpisem smlouvy klíčové rozhodnutí – jak dlouhé fixační období zvolit? Aby byla pro vás výsledná volba co nejvýhodnější, je důležité zvážit hned několik faktorů. V tomto článku se podrobně podíváme na to, co je to fixační období a co vše zohlednit při rozhodování o jeho délce a jaké jsou možnosti, když se blíží konec fixace.
Číst dál: Fixace hypotéky: Co dál, když se blíží její konec?
-
Získat hypotéku je stále těžší. Rostoucí úrokové sazby a ceny nemovitostí kazí plány o vlastním bydlení mnoha žadatelům o úvěr na bydlení. Zásadní roli v konečném schvalování hypotečního úvěru hrají také požadavky ČNB na limity úvěrových ukazatelů LTV a DTI. Pojďme se společně podívat, jakou mají funkci, co jednotlivé parametry představují a jak limitují získání nové hypotéky.
-
Existuje hned několik způsobů, jak si nastřádat na důchod. Využít můžete produkty, které byly za tímto účelem zřízené a nesou označení důchodové spoření, nebo lze spořit třeba formou stavebního spoření či vkladů do státních dluhopisů. Na své stáří bychom tak jako tak měli myslet a připravovat si na toto životní období finanční rezervu. V následujícím článku se podrobně podíváme na rozdíl mezi penzijním připojištěním a doplňkovým penzijním spořením. Probereme také, komu se vyplatí přejít z transformovaných fondů do fondů účastnických a proč.
Číst dál: Jak se efektivně zajistit na stáří? Pozor dejte na volbu důchodového spoření
-
Doba čtení: 5 minut
Vlastní bydlení se stává pro mnohé nesplnitelným snem. Na nepřetržitý růst cen bytů a domů jsme si za poslední roky již nějak zvykli. V loňském roce se k tomu ale přidaly ještě vysoké úrokové sazby, díky kterým je pro mnohé pořízení vlastního bydlení ještě více nedosažitelné. To žene mladé rodiny do nájemního bydlení, které ale reaguje stejným mechanismem a enormně zdražuje. Co je tedy výhodnější? Bydlení v nájmu, nebo ve vlastním na hypotéku?
-
Pokud jste svou nemovitost financovali hypotékou či úvěrem ze stavebního spoření, s největší pravděpodobností vám v nejbližších dnech do vaší schránky přijde papírové nebo elektronické potvrzení o zaplacených úrocích z úvěrů na bydlení. Pojďme se společně podívat, v jakých případech lze zaplacené úroky odečíst z daní a na co je nutné pamatovat.
-
Vlastníci nemovitostí se radují – ceny bytů a domů v Česku každoročně rostou o jednotky až desítky procent. Pokud vlastníte nemovitost, roste také hodnota vašeho majetku. Kdo by tohle nechtěl? Bohužel se díky tomu stává stále více skloňovaným tématem podpojištění. Proč je důležité aktualizovat své pojistné smlouvy a kolik peněz vám vyplatí pojišťovna u neaktualizované pojistky?
-
Zdá se, že i ti nejzarputilejší spotřebitelé pochopili, že na vysoké ceny energií si budeme muset na nějaký čas zvyknout. Jedinou cestou, jak lze v dnešní době úspěšně bojovat proti vysokým cenám, je trvalé snížení spotřeby energie formou investic do energeticky úsporných opatření. Výhodou je, že na některé opatření lze využít státní dotace a na financování můžete čerpat hypoteční úvěr.
Číst dál: Hypotéka na financování energeticky úsporných opatření
-
To, že vám dokážu získat od banky peníze na nové bydlení, už je o mně známé.
Za poslední rok jsem k vysněnému bydlení pomohla téměř 80 klientům z Litoměřic a blízkého okolí.